JAK TO FUNGUJE PRO ZAKLADATELE?

Po registraci na portálu Donace získáte možnost založit sbírkový projekt. Po vyplnění potřebných údajů se s vámi bezodkladně spojíme a domluvíme se na dalších nezbytných krocích. Rádi vám také nabídneme další druhy podpory pro realizaci vašeho dobrého díla.

JAK TO FUNGUJE PRO DÁRCE?

Donace si z daru nebere žádnou provizi a hradí i bankovní poplatky. 100 % vašeho příspěvku jde vždy na konkrétní projekt. Pro uhrazení provozních nákladů prosíme každého dárce i o drobnou podporu portálu Donace. Dobrovolným navýšením darované částky přispějete k rozvoji a zkvalitňování platformy.

Každý ať dává podle toho, jak se ve svém srdci předem rozhodl, ne s nechutí ani z donucení; vždyť‚ radostného dárce miluje Bůh.

2. Korintským 9:7

Pro dárce

  • Předáme 100 % z částky, kterou darujete
  • Dar na dobročinné účely si můžete odečíst od základu daně
  • Zažijete radost z pomoci – i malá částka přispěje k růstu dobrého díla
  • Informace o rozvoji vámi podporovaného díla najdete v aktualitách sbírky

Pro zakladatele

  • Získáte potřebné peníze na váš projekt
  • Předáme vám 100 % vybrané částky (nebereme si žádné provize ani poplatky za založení)
  • Vybudujete si komunitu dárců, o které se můžete opřít
  • Propojíme vás s inspirativními lidmi z podobných projektů

O darování

Pojem charitativní činnost je odvozen od latinského slova CARITAS, v původním významu drahocennost.
Tímto slovem křesťanská teologie překládala řecký pojem agapē, a to ve smyslu bezvýhradné lásky k druhým.
Křesťanství tedy zrodilo charitativní činnost jako láskyplnou službu všem potřebným – prostřednictvím darů nebo přímou pomocí. V tomto významu chápeme dárcovství jako projev bezpodmínečné lásky k lidem v tísni bez očekávané protislužby nebo podřízenosti.
Darování je jednoznačným projevem křesťanské lásky, ve smyslu Ježíšových slov - “byl jsem hladový / žíznivý / nahý / nemocný / chudý / na cestách a postarali jste se o mě”. (Srov. Matouš 25:31-46) Takto pojaté dárcovství, donaci, chceme v životě církve rozvíjet.
hearth in hands

ČASTÉ DOTAZY

VYSTAVÍTE MI POTVRZENÍ O DARU

arrow to toggle question visibility
Velice rádi. Stačí při odesílání daru zaškrtnout pole „Chci vystavit potvrzení o daru“. Následně jej obdržíte e-mailem.

NA CO JE POTVRZENÍ O DARU DOBRÉ?

arrow to toggle question visibility
Zaslaný dar vám udělá radost hned dvakrát :) Poprvé když podpoříte dobrou věc a podruhé když si váš dar odečtete od základu daně. U fyzických osob tato radost nastává při souhrnné hodnotě darů dosahující alespoň 1000 Kč za zdaňovací období, u právnických osob dochází k tomuto efektu při dosažení hodnoty 2000 Kč. Více o principu těchto radovánek se dozvíte v zákoně 586/1992 sb. o daních z příjmů.

CO SE DĚJE S PENĚZI, POKUD SE CÍLOVÁ ČÁSTKA NEVYBERE?

arrow to toggle question visibility
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, se spojíme s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

JE MOŽNÉ POSLAT PENÍZE PŘÍMO NA SBÍRKOVÝ ÚČET?

arrow to toggle question visibility
Každá platba má přiřazený variabilní symbol. Potřebné platební údaje získáte po vstupu do vybrané sbírky a zvolení platby převodem. Bezprostředně poté vám potřebné údaje zobrazíme, a také pošleme na váš e-mail.

JAKOU MÁM JISTOTU, ŽE PENÍZE DORAZÍ KAM MAJÍ?

arrow to toggle question visibility
Donace shromažďuje finanční prostředky na základě vyhlášené veřejné sbírky. To znamená, že na nás dohlíží úřady a my každý dar podrobně vyúčtujeme, aby byla jistota, že jdou peníze přesně tam, kam mají. S každým zakladatelem sbírky se také nejprve osobně seznámíme a necháme si důkladně popsat důvody k založení projektu na portálu Donace. Poté se zakladatelem uzavřeme smlouvu o převodu a využití získaných prostředků.

MUSÍ PŘÍJEMCE DARU PŘÍSPĚVKY DANIT?

arrow to toggle question visibility
Výnosy dobročinných sbírek nepodléhají zdanění.

V ČEM SE DONACE LIŠÍ OD OSTATNÍCH DAROVACÍCH PLATFOREM?

arrow to toggle question visibility
Portál Donace umožňuje založit pouze dobročinné sbírky, primárně s křesťanským přesahem. Kampaně s komerčním zaměřením u nás nenajdete.

Se zakladateli sbírek úzce spolupracujeme na dosažení jejich cílů prostřednictvím Teo via nadačního fondu. Služby portálu Donace provozovaného Teo via Donace s.r.o. (dceřinou společností Teo via nadačního fondu), jsou tak jedním z dílků mozaiky pomoci, které Teo via podporovaným projektům nabízí.

Navíc připravujeme projekt Fundace, který je s portálem Donace úzce propojený. Tuto službu nikdo jiný nenabízí, přitom pro mnoho projektů může být klíčová.
Naše webová stránka používá k poskytování svých služeb a zajištění správného chodu webu soubory Cookies. Některé jsou nutné pro chod webu, trvalé přihlášení, zapamatování uživatelských předvoleb a jiné nám umožňují měřit návštěvnost a zlepšovat kvalitu webu.

Nastavení ochrany osobních údajů

Naše webová stránka používá k poskytování svých služeb a zajištění správného chodu webu soubory Cookies. Některé jsou nutné pro chod webu, trvalé přihlášení, zapamatování uživatelských předvoleb a jiné nám umožňují měřit návštěvnost a zlepšovat kvalitu webu.

Funkční
Povinné

AnalytickéPodmínky zpracování osobních údajů